Klasszikus amerikai családi dráma, nagyon erős mozi, filmvászonra vitt költészet. A legnagyobb szerzőket (Eugene O'Neill, Arthur Miller, Tennessee Williams) idézi.
A fenséges Montana csodásan fényképezve, a hatalmas és szépséges elmaradhatatlan marhacsorda, a gyönyörű lovak totál plánjai, a díszletek részletgazdagsága, a színészi játék, a végén a könnyek.
"Phil karaktere vitte az egész filmet a hátán. Olyan rohadt sok rétege volt, hogy leírni is hosszú lenne és a melegsége csak egy volt a sok közül. Én ezeknél a jeleneteknél, amikor folyton csak az exéről beszélt egy szerelmes embert láttam akinek hiányzik a másik fele és ettől magányos és megkeseredett. Plusz elég erősen irányítás mániás de valószínűleg ezzel csak kompenzál."
ez egy korrekt vélemény egy értő nézőtől. Benedict Cumberbatch zseni, ez persze nem új !
Rendezőnőjét külön csodálom:
Jane Campionról:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése