Szerettem ezt a filmet is: reális képet ad a festő szomorú sorsáról, illetve betekintést kapunk a gyarmati sorba taszított szigetvilág mindennapjairól, ahol csak a peremeken találhatta meg (vagy alkotta meg inkább művészi fantáziájával) mindazt ami ma is nosztalgia tárgyává teszi festészetét.
Megdöbbentő látni a film végén szegényes sírkövét a parádés/csicsás papi társaságában aki kiátkozta.
Ady Endre így írt róla 1906-ban:
https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/AdyProza-ady-prozaja-1/8-kotet-5B18/cikkek-tanulmanyok-1906-junius1907-junius-5B19/73-paul-gauguin-5E51/?fbclid=IwAR2ZNBYoiwxKmurAMe4WamViSyLKKEguj1Oxjapez1tauJEb8xf5p-ELY-o
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése